Hakkımda
KISA ÖZGEÇMİŞ

 

Elif Ay, yurtiçi ve yurtdışı mesleki tecrübesiyle, bireysel psikolojik sorunlar alanında, 2011 yılından bu yana Trabzonda kendi iş yerinde danışanlarına hizmet sunmaktadır .

EĞİTİM

Lisans

2009, University of Ballarat (Melbourne-Australia) www.ballarat.edu.au (yeni adıyla Federation University).
Psikoloji ve Davranış Bilimleri Fakültesi- Bachelor of Psychological Science. Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) ve Australian Psychology Accreditation Council (APAC) onaylı

Hazırlık 2005, Central Queensland University- Australia  www.cqu.edu.au
Lise

2004, British School-Jeddah-Saudi Arabia www.continentalschool.com
International General Certificate of Secondary Education (IGCSE) University of Cambridge onaylı uluslararası lise diploması

İlk ve Ortaokul 2000, British School-Riyadh-Saudi Arabia  http://bisr.com.sa/

MESLEK YAŞAMI

Elif AY, 1986’de Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da doğdu. 16 yaşına kadar yaşadığı Arabistanda ki öğrenimini İngiltere'nin Cambridge Üniversitesi tarafından akredite özel İngiliz okullarında tamamladı ve sonrasında Melbourne, Avustralya'ya taşındı.

Lisans eğitimini University of Ballarat (Melbourne- Avustralya) da Psikoloji ve Davranış Bilimleri Fakültesini tamamladı.

APAC (Avustralya Psikoloji Akreditasyon Konseyi) ve APA (Avustralya Psikologlar Derneği) akredite ve onaylı bir psikolog ve psikoterapistdir.

Meslek hayatına Avustralya’da devlete bağlı psikolojik destek merkezinde Lifeline Australia’da (www.lifeline.org.au) görev almakla başladı. İntihar önleme, psikolojik destek, anksiyete ve depresyon alanlarında kurumsal ve uygulamalı çalışmalarda yer aldı. Aynı süreçte, intiharı önleme ve müdahale uzmanlık eğitimini de başarıyla tamamladı.

Bunun dışında Reconnexion Australia’da (www.reconnexion.org.au) klinik ortamda sakinleştirici ilaçlar (benzodiazepinler) uzun süre kullanan insanların karşı karşıya olduğu ilaç bağımlılığı risklerini önleme konularında holistik psikoterapi alanında çalıştı.

2009 yılında Avustralyadan Türkiye'ye kesin dönüş yaptı. Bir süreliğine Ankara'da çalıştıktan sonra 2011'de Trabzona taşınarak 2011'de kurucusu olduğu Elif Ay Psikolojik Danışmanlık Merkezinde çalışmaya başlamıştır ve çalışmalarını İstanbul- Ankara- Trabzon üçgeninde devam ederek bireysel ve grup psikoterapileri yürütmektedir.

International Society of Schema Therapy tarafından akredite olan Şema Terapi eğitimini ve süpervizyonunu tamamlamış bulunuyor. Behavioral Tech, Linehan Institute Training Company tarafından verilen Diyalektik Davranış Terapisi eğitimini ve süpervizyonunu tamamlamıştır.

Bilişsel-Davranışçı Terapi, Şema Terapi ve Diyalektik Davranış Terapi ile Bilinçli Farkındalık’a (Mindfulness) ilkeleri & teknikleri ışığında psikoterapi yapmaktadır.

Katıldığı Eğitimler www.psikologelifay.com/sertifikalar

BİLİMSEL KURULUŞLARA ÜYELİKLER

  • APAC - Australian Psychology Accreditation Council
  • ACA - Australian Counselling Association
  • Lifeline - Lifeline Suicide Prevention Organization Australia
  • BDPD - Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği
  • BETED - Bireysel ve Evlilik Terapileri Eğitim Derneği
  • BDT - Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği

logodernekler

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile